Misije

Msgr. Vincent Nensan, mjesni biskup Porto – Novo Benin, osobno je posjetio našu domovinu 1987. god. tražeći sestre za svoju biskupiju. Već tada su bila dva misionara iz zagrebačke nadbiskupije, u biskupiji Porto-Novo vlč. Franjo Ječmenica i vlč. Toni Štefan. Sestre su bile u kontaktu s vlč. Franjom i vlč. Tonijem te su uz dozvolu svojih poglavara pošle u Benin 1988. Biskup je sagradio kuću za sestre i dispanzer u selu Affamey. Ubrzo su  sestre sa svojim apostolatom. Prvo su se upoznale sa selima i mjesnim običajima. Zatim su započele rad sa bolesnicima, pothranjenom djecom, poučavale su majke o higijeni i prehrani djece te predavale vjeronauk i ostalo što je bilo potrebno. Promatrajući rad sestara domaće djevojke počele su se zanimati za ulazak u Družbu. Tako je prva sestra Beninka položila Prve sv. Zavjete 1998. Godine. Njoj su se priključivale i druge djevojke, tako da danas ima oko 20 sestara domorotkinja. Kako se povećavao broj sestara, tako se apostolat širio. Trenutno su četiri misijske postaje Affamey, Porto-Novo, Malanhoui u južnom djelu Benina i Biro na sjeveru Benina. U zajednici Malanhoui nalazi se kuća odgoja, a u ostalim zajednicama sestre primaju siročad i siromašne djevojčice kojima uz pomoć dobrotvora omogućuju osnovno i srednjoškolsko obrazovanje te pohađanje različitih tečajeva. Sestre i u toj dalekoj zemlji nastoje vršiti karizmu reda pohađajući bolesnike u njihovim domovima, brinući se o bolesnima, siromašnima i napuštenima.

Zahvaljujemo se svim prijateljima misija koji svojim duhovnim i materijalnim prilozima pomažu našim sestrama u Beninu.

Kad si sretan – djeca Benina

Naše misionarke:

DUNĐER S. DOROTEJA

B. P. 65
N’DALI
AFRICA
 Tel.: 00 229 23625008 (fix)
Mob. 00 229 97142678 (u kući) (prvi)
Mob. 00 229 95051565 (izvan sela Biro)
E-mail: dorotea.dundjer@yahoo.fr

GALIĆ S. MARISTELA